Netteria.NET - Sklepy internetowe, strony www, aplikacje web, usługi programistyczne

Tworzenie stron www. Programowanie na zamówienie.

Jaka jest różnica pomiędzy instalacją a wdrożeniem systemu. Systemy e-commerce, CRM, ERP i inne.

System to nic innego jak oprogramowanie. Należy je zatem zainstalować. Instalacja jednak to w przypadku systemów informatycznych, online, takich jak sklepy internetowe, systemy zarządzania firmą ERP, relacjami z klientami CRM, to dopiero początek. Po instalacji otrzymujemy działające oprogramowanie. Często jest ono już mniej lub bardziej przydatne, jednak ogromnej większości przypadków wymaga dostosowania do potrzeb Klienta. I ten właśnie proces jest wdrożeniem systemu.

Nowoczesne systemy mają w przeważającej większości budowę modułową. Nie wszystkie moduły są instalowane domyślnie. Co więcej praktycznie każdy moduł wymaga konfiguracji.

Posłużmy się przykładem sklepu internetowego. Za zakupiony towar na pewno chcemy aby nam klient zapłacił. Musimy mu to umożliwić. Zatem należy zainstalować lub jeśli jest już zainstalowany to skonfigurować, moduł płatności online. Oczywiste są następujące fakty: musimy mieć unikatową identyfikację w takim systemie płatności, system musi obsługiwać określone metody płatności, system musi umożliwiać płatność w określonej walucie bądź kilku walutach. Co do ostatniego to też często potrzebujemy aktualny przelicznik z bazowej waluty na pozostałe. To tylko jeden prosty przykład a takich przykładów jest całe mnóstwo. W naszym sklepie na pewno chcemy też mieć inną szatę graficzną niż ta którą otrzymujemy po instalacji. Jeśli nie skorzystamy z dostępnych darmowych czy też płatnych templatek należy taką szatę zaprojektować. Projekt graficzny należy zamienić na szatę graficzną i wdrożyć. Wdrożenie obejmuje również optymalizację zarówno pod względem wydajności jak i optymalizacji pod wyszukiwarki internetowe (w przypadku systemów ERP i CRM oczywiście zbędne). Często wdrażany system nie do końca realizuje nasze wymagania. Należy wtedy dokonać modyfikacji kodu aby osiągnąć oczekiwaną funkcjonalność lub wręcz napisać od podstaw dodatkowy moduł.

Jak widać różnica pomiędzy instalacją systemu a jego wdrożeniem jest mniejsza lub większa ale zawsze występuje. Właśnie dlatego koszt instalacji a wdrożenia jest tak różny jak również koszty wdrożeń mogą być większe lub mniejsze.

Zlecając usługę warto dokładnie dopytać czy firma lub osoba rozumie tą różnice, warto oczywiście samemu ją rozumieć aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań.

KONTAKT
Netteria.NET
Tworzenie i projektowanie stron www. Usługi programistyczne.
+48 795 444 861
  WhatsApp
 a..@...net > kliknij aby odsłonić
 netteria
Siedziba firmy
oś. leśne 9
66-470 Kostrzyn n/O
Polska
NIP: 598-102-24-16


Kod QR z informajcą o firmie Netteria.NET. Aktualna strona https://netteria.net/instalacja-wdrozenia-systemow-informatycznych-online/104/ - Instalacja a wdrożenie systemów informatycznych.
 

Zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza kontaktowego.

Zachęcamy również do zapoznania się z warunkami współpracy z naszą firmą - Zasady współpracy

kod antyspamowy

Nasze konta społecznościowe w sieci internet


Uwaga! Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji pod tym adresem.
Rozumiem i akceptuję (zamknij)
Kod QR z informajcą o firmie Netteria.NET. Aktualna strona https://netteria.net/instalacja-wdrozenia-systemow-informatycznych-online/104/ - Instalacja a wdrożenie systemów informatycznych.

Netteria.NET
Tworzenie i projektowanie stron www.
Sklepy internetowe.
Usługi programistyczne.

tel.: +48 795 444 861 www: netteria.net
Siedziba firmy
oś. leśne 9 66-470 Kostrzyn n/O Polska NIP: 598-102-24-16