Netteria.NET - Sklepy internetowe, strony www, aplikacje web, usługi programistyczne

Tworzenie stron www. Programowanie na zamówienie.

Internetowe bannery reklamowe HTML5, Flash, Jpg, Gif

Banner reklamowy (w tym wypadku banner html5, flash, gif czy jpg) to niezwykle efektywna forma reklamy w internecie. Jednak aby spełniał on swoją rolę musi być przemyślany. Użytkownik w sieci jest zalewany masą reklam bannerowych i siłą rzeczy z czasem się uodpornił na tą formę promocji stron, usług czy też produktów. Z tego powodu aby nasz banner był skuteczny musi zainteresować użytkownika. Dobry baner to taki który przyciąga wzrok (dzięki technologii HTML5 i flash możliwe są do osiągnięcia wręcz bajeczne efekty ale nie zawsze chodzi o wodotryski). Osiągnąć to można na kilka sposobów: poprzez dobranie odpowiednich kolorów, intrygującą treść lub też czasem intrygujący brak treści, efektowną grafiką czy też animacją HTML5, flash. Podsumowując - aby wykonać dobry banner HTML5, flash, jpg czy gif, nie wystarczy umieścić na nim tylko garść informacji. Taki banner reklamowy skazany jest z góry na niepowodzenie i nie spełni swojej roli marketingowej.

Banner reklamowy musi być przemyślanym projektem pod kątem grafiki, formy i marketingu. Dobry baner to wynik dobrego projektu.

Tylko informacja to mało jednak przesada w efektach graficznych też nie jest dobrym rozwiązaniem. Część projektantów uważa, że niezwykle złożona i barwna grafika to 100% gwarancji sukcesu bannera reklamowego. Tworząc bannery html5 lub flash możliwości są naprawdę ogromne (choć oczywiście ograniczone rozmiarem bannera ze względu na specyfikę internetu - nikt nie będzie czkał kilkadziesiąt sekund aby taki banner się załadował) Takie podejście do projektu to jednak duży błąd. Często potencjalny użytkownik zachwyci się może i grafiką jaką niesie baner ale nawet nie "kliknie" w ten nasz banner ponieważ prócz efektów banner nie niesie żadnych informacji a przecież to banner reklamowy, którego zadaniem jest głębsze (poprzez przeniesienie na stronę internetową) zainteresowanie internauty naszym produktem czy też usługą. Taki jest cel marketingowy naszego bannera reklamowego. Kluczowym w bannerze jest przekaz. Informacja o promowanym produkcie lub usłudze. Przekazanie tej informacji musi być priorytetem a grafika podporządkowana temu właśnie przekazowi. Tylko w ten sposób nasza reklama w internecie osiągnie swój cel i przyniesie nam wymierne zyski.

Projektowanie bannerów reklamowych to często złożony proces, którego początkiem zawsze musi być dokładna analiza reklamowanego produktu i formy w jakiej może zaistnieć w sieci. To czysto marketingowe zadanie, które należy ubrać w formę reklamy bannerowej. Wymaga to znajomości reklamowanego produktu oraz wiedzy o konsumentach. W tej fazie istotna jest współpraca projektanta z osobą znającą produkt i jego odbiorców.

Uwaga: Oferta bannerów reklamowych dotyczy reklamy internetowej. Czyli bannery HTML5, flash, gif, jpg. Nie wykonujemy fizycznych bannerów do powieszenia, druku. Dla tego typu bannerów wykonujemy wyłącznie projekty graficzne. Oczywiście z pełnym udokumentowaniem oraz wymogami dla drukarni. Jednak fizyczne nie wykonujemy oraz nie drukujemy banerów.

wybrane realizacje bannerów reklamowych wykonanych przez naszą firmę

Nieco teorii

Baner (z ang. sztandar, transparent) jest formą reklamy, komunikatu lub innego przekazu. Najczęściej jest to wydrukowany na płachcie materiału lub też jako animacja, grafika internetowa, przekaz informacyjny lub reklamowy.

W internecie baner to graficzna forma przekazania treści informacyjnych bądź reklamowych, często będąca odnośnikiem do strony promowanego produktu. Najczęściej jest wykonany w technologii HTML5, Adobe Flash, animowane pliki graficzne w formacie GIF lubJPEG. Animacje w formacie Adobe Flash, mimo że atrakcyjniejsze wizualnie, wymagają jednak, aby użytkownik miał zainstalowaną w systemie i aktywną specjalną wtyczkę do ich odtwarzania. Nie wszyscy reklamodawcy zdają sobie sprawę z tego, że taka animacja nie zostanie wyświetlona u niektórych użytkowników (zostanie wyświetlona prośba o zainstalowanie wtyczki). Dodatkowo można spotkać się z opinią, że bannery reklamowe wykonane w technologii Flash są niekorzystne z punktu widzenia SEO. Trudno jednak definitywnie stwierdzić ile w tym prawdy. Dlatego często lepszą alternatywą jest stworzenie bannera reklamowego w technologii HTML5 a szczególnie złożone animacje zrealizować w JQuery.

Istnieje wiele standardów rozmiarów banerów internetowych. Za jednostkę miary przyjmuje się piksel.

Europejskie Stowarzyszenie Reklamy Interaktywnej (EIAA) oraz Biuro Reklamy Interaktywnej w Europie (IAB Europe) ustaliły nast. znormalizowane formaty bannerów (wytłuszczono formaty najbardziej popularne):

 

Rectangles and Pop-Ups

 • 180 x 150 (Rectangle)
 • 240 x 400 (Vertical Rectangle)
 • 250 x 250 (Square Pop-Up)
 • 300 x 250 (Medium Rectangle)
 • 336 x 280 (Large Rectangle)

Banners and Buttons

 • 88 x 31 (Micro Bar)
 • 120 x 90 (Button 1)
 • 120 x 60 (Button 2)
 • 120 x 240 (Vertical Banner)
 • 125 x 125 (Square Button)
 • 234 x 60 (Half Banner)
 • 468 x 60 (Full Banner)
 • 728 x 90 (Leaderboard/Super Banner)

Skyscrapers

 • 120 x 600 (Skyscraper)
 • 160 x 600 (Wide Skyscraper)
 • 300 x 600 (Half Page Ad)

Inne formaty

 • 80 x 15 (Antipixel)
 • 350 x 19 (Userbar)

Dlaczego warto mi zlecić wykonanie bannerów reklamowych?

 • Atrakcyjna cena (zobacz jakie są to koszta),
 • gwarantujemy solidne wykonanie i dotrzymanie terminów,
 • do projektów używamy wyłącznie legalnej grafiki,
 •  
 • na każde zrealizowane zlecenie wystawiamy rachunek VAT,
 • do pracy używamy wyłacznie legalnego oprogramowania.
KONTAKT
Netteria.NET
Tworzenie i projektowanie stron www. Usługi programistyczne.
+48 795 444 861
  WhatsApp
 a..@...net > kliknij aby odsłonić
 netteria
Siedziba firmy
oś. leśne 9
66-470 Kostrzyn n/O
Polska
NIP: 598-102-24-16


Kod QR z informajcą o firmie Netteria.NET. Aktualna strona https://netteria.net/internetowe-bannery-reklamowe/48/ - Internetowe bannery reklamowe - HTML5, Flash, Gif, Jpg.
 

Zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza kontaktowego.

Zachęcamy również do zapoznania się z warunkami współpracy z naszą firmą - Zasady współpracy

kod antyspamowy

Nasze konta społecznościowe w sieci internet


Uwaga! Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji pod tym adresem.
Rozumiem i akceptuję (zamknij)
Kod QR z informajcą o firmie Netteria.NET. Aktualna strona https://netteria.net/internetowe-bannery-reklamowe/48/ - Internetowe bannery reklamowe - HTML5, Flash, Gif, Jpg.

Netteria.NET
Tworzenie i projektowanie stron www.
Sklepy internetowe.
Usługi programistyczne.

tel.: +48 795 444 861 www: netteria.net
Siedziba firmy
oś. leśne 9 66-470 Kostrzyn n/O Polska NIP: 598-102-24-16