Netteria.NET - Sklepy internetowe, strony www, aplikacje web, usługi programistyczne

Tworzenie stron www. Programowanie na zamówienie.

Projektowanie mobilnych stron internetowych

Mobilna strona internetowa

Częstym błędem jest mylenie mobilnych stron internetowych z responsywnymi stronami internetowymi. Responsywne strony internetowe to strony skalowalne, które dostosowują się do wielkości ekranu na którym są wyświetlane. Mobilne strony internetowe to strony (oddziele wersje bazowej strony najczęściej) przygotowane wyłącznie do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. W momencie kiedy użytkownik trafia pod nasz adres www następuje detekcja i jeśli jest to urządzenie mobilne ładowana jest oddzielnie przygotowana wersja strony www. Oczywiście zamysł jest ten sam – czytelność na urządzeniach mobilnych.

Mobilne strony internetowe – wady i zalety.

Najistotniejsze zalety stron mobilnych to:

 • możliwość dostosowania treści do widoku na urządzeniach mobilnych (odrębność pozwala na różnicowanie zawartości strony dla wersji mobilnej i tradycyjnej),
 • możliwość stworzenia nawigacji bardziej dostosowanej do użytkowników mobilnych,
 • większy zakres możliwości optymalizacji pod względem rozmiaru strony (odchudzenie) co przekłada się w oczywisty sposób na szybkość ładowania strony.

Najistotniejsze wady mobilnych stron to:

 • konieczność odrębnej aktualizacji treści dla wersji mobilnej i tradycyjnej,
 • konfiguracja przekierowania i detekcji urządzeń na które jest ładowana strona internetowa,
 • konieczność oddzielnego śledzenia statystyk dla strony mobilnej i tradycyjnej.

Projektowanie i tworzenie stron mobilnych, na komórki, smartfony

Ogromna część ruchu generowanego na stronach internetowych pochodzi aktualnie z urządzeń mobilnych. Niektóre szacunki mówią nawet o 40% takiego ruchu. Dla nowoczesnej strony internetowej niezwykle ważny jest taki odbiorca korzystający z urządzenia mobilnego. Taka sytuacja stawia nowe wymagania w stosunku do stron internetowych. Strona musi być tak zaprojektowana i oprogramowana aby poprawnie wyświetlać się na telefonie komórkowym, tablecie czy smartfonie. Na samym poprawnym wyświetlaniu sprawa się nie kończy. Strona musi być również wygodna w nawigacji, która różni się od tej jaką strona posiada w tradycyjnej przeglądarce internetowej, informacje zawarte na stronie również muszą być czytelne na urządzeniach mobilnych. Żaden gość odwiedzający stronę www nie będzie męczył wzroku starając się przeczytać źle sformatowany tekst. I słusznie zresztą. Istotna też jest szybkość ładowania strony internetowej na urządzeniu mobilnym. Często, gdzieś poza domem czy biurem, użytkownik nie dysponuje szybki łączem internetowym. Nawet najlepiej przygotowana strona pod względem wygody nawigacji, czytelności oraz poprawności wyświetlania elementów, zostanie odrzucona przez użytkownika jeżeli nie załaduje się odpowiednio szybko.

Jeżeli zastanawiasz się jeszcze nad sensownością przygotowania strony internetowej aby poprawnie wyświetlała się na urządzeniach mobilnych zadaj sobie następujące pytania:

 • Jak dużo użytkowników wchodzących na Twoją stronę internetową za pośrednictwem tabletu czy też telefonu nie znalazło szukanych informacji?
 • Ilu użytkowników porzuciło Twoją stronę ponieważ nie mogło doczekać się pełnego jej wczytania?
 • Jak wielu użytkowników nie zadzwoniło ponieważ nie wyświetlił się im na stronie numer telefonu lub nie mogli go znaleźć?
 • Ilu nie wysłało formularza z zapytaniem ponieważ przycisk był zbyt mały albo nie sposób było z niego skorzystać?
 • Wreszcie ilu po prostu porzuciło Twoją stronę www i przeszło do konkurencji?
KONTAKT
Netteria.NET
Tworzenie i projektowanie stron www. Usługi programistyczne.
+48 795 444 861
  WhatsApp
 a..@...net > kliknij aby odsłonić
 netteria
Siedziba firmy
oś. leśne 9
66-470 Kostrzyn n/O
Polska
NIP: 598-102-24-16


Kod QR z informajcą o firmie Netteria.NET. Aktualna strona https://netteria.net/projektowanie-mobilnych-stron-internetowych/37/ - Projektowanie mobilnych stron internetowych.
 

Zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza kontaktowego.

Zachęcamy również do zapoznania się z warunkami współpracy z naszą firmą - Zasady współpracy

kod antyspamowy

Nasze konta społecznościowe w sieci internet


Uwaga! Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji pod tym adresem.
Rozumiem i akceptuję (zamknij)
Kod QR z informajcą o firmie Netteria.NET. Aktualna strona https://netteria.net/projektowanie-mobilnych-stron-internetowych/37/ - Projektowanie mobilnych stron internetowych.

Netteria.NET
Tworzenie i projektowanie stron www.
Sklepy internetowe.
Usługi programistyczne.

tel.: +48 795 444 861 www: netteria.net
Siedziba firmy
oś. leśne 9 66-470 Kostrzyn n/O Polska NIP: 598-102-24-16