Netteria.NET - Sklepy internetowe, strony www, aplikacje web, usługi programistyczne

Tworzenie stron www. Programowanie na zamówienie.

Przebudowa istniejącej strony na responsywną

Urządzenia przenośnie niewątpliwie zajęły znaczące miejsce w naszym życiu codziennym. Dotyczy to również ich wykorzystania w dostępie do informacji. Spora część tych informacji jest pozyskiwana przez internet a co nas najbardziej interesuje poprzez strony internetowe. Wydaje się, że bez szczególnej przesady można stwierdzić, iż jesteśmy skazani na to aby nasza strona internetowa była w pełni dostępna i czytelna na urządzeniach mobilnych. Niezbędna nam jest responsywna strona internetowa.

Skalowalne strony internetowe, czyli z angielskiego responsive web design (RWD), to nie jest trend nowy, jednak spotyka się w internecie jeszcze strony natywne (czyli nie responsywne) lub nieumiejętnie przerobione dla skalowalności strony www lecz w efekcie niezbyt czytelne. Jak sobie poradzić z takim problemem?

Jak przebudować stronę natywną na w pełni responsywną stronę internetową?

Zacząć trzeba od zadania sobie pytania czy najlepszym dla naszej strony www jest przebudowanie jej według standardu RWD. Nie zawsze jest to takie oczywiste. Zwłaszcza przy dużych i złożonych serwisach internetowych. Może okazać się, że lepszym wyjściem jest budowa odrębnej strony mobilnej (co ma swoje wady i zalety – dla porównania mobilne strony internetowe vs responsywne strony internetowe). Jeśli jednak po przeanalizowaniu strony www dochodzimy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem jest wdrożenie responsywnej strony www to przechodzimy do kolejnego kroku.

Przebudować stronę w oparciu o istniejący kod czy przeprogramować całość?

Na takie pytanie oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego jaką aktualnie stroną www dysponujemy. Jeśli jest to strona zbudowana kilka lat temu, to zapewne przyda się jej odświeżenie i nowocześniejszy wygląd. W takiej sytuacji mamy zarówno nowy i atrakcyjny design jak również spełniamy założenia responsywności. Jeśli mamy relatywnie nową stronę i jesteśmy z niej zadowoleni, to możemy wybrać przebudowę. W tym drugim wypadku istotna jest jakość i struktura kodu. Tu analizę i decyzję pozostawmy specjaliście. Powinien rzetelnie ocenić co jest mniej kosztowne. Również dochodzi często czynnik rozbudowy strony internetowej o dodatkowe funkcjonalności. Warto przy okazji tak istotnej zmiany rozważyć ewentualnie dodatkowe elementy i wdrożyć je równolegle i według nowego standardu. Oszczędzi to nam kosztów w przyszłości.

Jak sobie poradzić z traumą związaną z przebudowaniem strony www?

Nieco żartobliwie ale często jest to faktycznie pewien dyskomfort dla właścicieli stron. Zrozumiałe, że są to dodatkowe koszta, właściciele stron niekiedy nawet przywiązują się do swoich serwisów i ich wyglądu. Należy sobie jednak zdać sprawę, że nie powstrzymamy rozwoju nowych technologii i trendów. Jeśli chcemy z naszą stroną dotrzeć do użytkowników nie mamy wyjścia. Musimy być na bieżąco. Użytkownik na ogół a prawie zawsze nie kieruje się jakimś sentymentem. Chce mieć sprawny i wygodny dostęp do informacji. Musimy zaspokoić jego potrzebę. Musimy również zadbać o to aby mógł odnaleźć naszą stronę w całym tym morzu stron internetowych. Wyszukiwarki internetowe również zwracają uwagę na czytelność strony, łatwość nawigacji, itd. Zatem ciągły rozwój jest nieunikniony. Oczywiście nie bezmyślna pogoń a rozsądna ocena aktualnych trendów i adekwatne dostosowanie do nich strony internetowej.

KONTAKT
Netteria.NET
Tworzenie i projektowanie stron www. Usługi programistyczne.
+48 795 444 861
  WhatsApp
 a..@...net > kliknij aby odsłonić
 netteria
Siedziba firmy
oś. leśne 9
66-470 Kostrzyn n/O
Polska
NIP: 598-102-24-16


Kod QR z informajcą o firmie Netteria.NET. Aktualna strona https://netteria.net/przebudowa-istniejacej-strony-na-responsywna/109/ - Przebudowa istniejącej strony na responsywną.
 

Zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza kontaktowego.

Zachęcamy również do zapoznania się z warunkami współpracy z naszą firmą - Zasady współpracy

kod antyspamowy

Nasze konta społecznościowe w sieci internet

Uwaga! Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji pod tym adresem.
Rozumiem i akceptuję (zamknij)
Kod QR z informajcą o firmie Netteria.NET. Aktualna strona https://netteria.net/przebudowa-istniejacej-strony-na-responsywna/109/ - Przebudowa istniejącej strony na responsywną.

Netteria.NET
Tworzenie i projektowanie stron www.
Sklepy internetowe.
Usługi programistyczne.

tel.: +48 795 444 861 www: netteria.net
Siedziba firmy
oś. leśne 9 66-470 Kostrzyn n/O Polska NIP: 598-102-24-16