Netteria.NET - Sklepy internetowe, strony www, aplikacje web, usługi programistyczne

Tworzenie stron www. Programowanie na zamówienie.

Optymalizacja stron internetowych

Czym jest proces optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja stron internetowych jest to proces zoptymalizowania (dostosowania) treści strony, grafiki i kodu strony internetowej czy też całego serwisu pod określonym kątem. Najczęściej optymalizacja jest przeprowadzana pod kątem użyteczności strony internetowej dla użytkownika i pod kątem wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe.

Po co optymalizować stronę internetową?

Optymalizację przeprowadza się z oczywistego powodu. - Nawet najpiękniejsza strona internetowa jest bezużyteczna jeśli nikt poza jej właścicielem jej nie odwiedza, bądź odwiedza stronę niezmiernie rzadko. Również jeśli nawet przy słabej pozycji w wyszukiwarkach odnotowuje ona wejścia, to też jeśli jest niefunkcjonalna lub ładuje się długo użytkownik ja po protu porzuci i nie odnosimy żadnej korzyści z takich odwiedzin. Optymalizację strony internetowej przeprowadza się w celu osiągnięcia jak najlepszej pozycji w wynikach wyszukiwania strony internetowej i wygody użytkowania odwiedzających stronę gości.

Co podlega optymalizacji na stronie internetowej?

Proces optymalizacji obejmuje elementy budowy strony oraz treści na niej zamieszczonych. Dzięki takim zabiegom strona jest bardziej widoczna oraz czytelna dla robotów wyszukiwarek.

Optymalizacji strony internetowej podlega

Optymalizacja kodu strony

Ta część optymalizacji strony internetowej obejmuje

  • Optymalizację kodu pod kątem wyszukiwarek internetowych – odpowiednio oznaczone metatagi, właściwa hierarchia nagłówków na stronie, odpowiednio przygotowane hiperłącza, ustawienie serwera, wykorzystanie pamięci podręcznej przeglądarki, kompresji kodu zarówno w nagłówku HTTP jak i optymalizacji (odchudzeniu) kodu skryptów wykorzystanych w budowie strony internetowej.
  • Optymalizację kodu pod kątem prędkości wyświetlania strony obejmującej redukcję kodu raz wielkości grafiki użytej na stronie oraz konfiguracji połączeń.
  • Optymalizację strony internetowej pod kątem zgodności z e standardami czyli prawidłowej walidacji w programach testujących.

Optymalizację treści strony internetowej

  • Optymalizacja pod kątem wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe odpowiednio zaznaczonych słów kluczowych na stronie, ustalenie odpowiedniej hierarchii nagłówków H1, H2, H3, …, ustaleniu gęstości słów występujących na stronie internetowej.
  • Optymalizacja pod kątem użyteczności dla odwiedzających stronę użytkowników. Podzieleniu odrębnych logicznie elementów strony oraz uwypukleniu elementów istotnych.

Optymalizację grafiki występującej na stronie www

  • Optymalizacja wagi plików graficznych jak obrazy i zdjęcia jak również elementów graficznych strony składających się na jej design. Często pewne elementy graficzne z powodzeniem można zastąpić mniejszymi elementami przy pomocy CSS czy Java Script lub elementami testowymi. W tym ostatnim przypadku najlepszym przykładem jest menu zbudowane na elementach graficznych które z powodzeniem można zrealizować za pomocą formatowania CSS oraz tekstem nie tracąc przy tym zaplanowanego wyglądu.

Optymalizacji wyświetlania na urządzeniach mobilnych

Ogromna część ruchu w internecie odbywa się z wykorzystaniem urządzeń mobilnych jak telefony, smartfony, tablety. Ważne jest też przystosowanie strony do prawidłowego wyświetlania na tych że urządzeniach mobilnych (zob. oferta stron mobilnych)

Nasza oferta

Oferujemy pełen zakres usług związanych z optymalizacją strony internetowej. Kierujemy swoją ofertę zarówno do Klientów posiadających już stronę internetową i chcących poprawić ich pozycję w wynikach wyszukiwania oraz wygodę odwiedzających ją użytkowników, jak i do tych którzy chcę taką stronę internetową zbudować a zależy im na profesjonalnym wykonaniu (nasza oferta tworzenia stron internetowych). Ofertę realizujemy w oparciu o przeprowadzony przez nas audyt strony którego koszt jest zawarty już w ofercie optymalizacji.

Cena usługi optymalizacji stron internetowych

Trudno podać konkretną cenę takiej usługi jeśli podchodzi się do współpracy uczciwie i nie chce za wszelką cenę „złapać” Klienta na kłamliwy slogan. Koszt zależy od wielu czynników. Dla istniejących stron głównie od jakości jej wykonania, możliwości serwera hostingowego, tego czy jest to kod autorski czy też oparty na wdrożonym „gotowcu” (w tym wypadku dochodzi jeszcze jakość takiego wdrożenia). Zależy oczywiście również od wielkości strony internetowej, jej budowy, zawartych treści. Oczywiście najkorzystniejsza cena jest zawsze wtedy gdy optymalizacja jest wykonywana na stronie internetowej czy też serwisie budowanych przez naszą firmę (zawsze opieramy się na najbardziej optymalnych rozwiązaniach autorskich – chyba, że Klient ma inne życzenie albo ma to podstawy biznesowe aby wykorzystać system Open Source).

Reasumując, każdą wycenę dokonujemy indywidualnie po rozmowie z Klientem oraz wstępnej analizie strony jeżeli taka już istnieje.
Oferujemy również usługę samego audytu strony internetowej gdzie cena już jest określona dla stron www.Zobacz również: optymalizacja Magento oraz Magento 2 pod PageSpeed Insights

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie służymy pomocą i radą.

KONTAKT
Netteria.NET
Tworzenie i projektowanie stron www. Usługi programistyczne.
+48 795 444 861
  WhatsApp
 a..@...net > kliknij aby odsłonić
 netteria
Siedziba firmy
oś. leśne 9
66-470 Kostrzyn n/O
Polska
NIP: 598-102-24-16


Kod QR z informajcą o firmie Netteria.NET. Aktualna strona https://netteria.net/optymalizacja-stron-internetowych/38/ - Optymalizacja stron internetowych. SEO i funkcjonalość..
 

Zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza kontaktowego.

Zachęcamy również do zapoznania się z warunkami współpracy z naszą firmą - Zasady współpracy

kod antyspamowy

Nasze konta społecznościowe w sieci internet


Uwaga! Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji pod tym adresem.
Rozumiem i akceptuję (zamknij)
Kod QR z informajcą o firmie Netteria.NET. Aktualna strona https://netteria.net/optymalizacja-stron-internetowych/38/ - Optymalizacja stron internetowych. SEO i funkcjonalość..

Netteria.NET
Tworzenie i projektowanie stron www.
Sklepy internetowe.
Usługi programistyczne.

tel.: +48 795 444 861 www: netteria.net
Siedziba firmy
oś. leśne 9 66-470 Kostrzyn n/O Polska NIP: 598-102-24-16