Realizując zlecenia staramy się na bieżąco wykorzystywać w ich realizacji najnowsze, sprawdzone, technologie. Nie jest to jednak proces siłowy. Technologie dobierane są optymalnie do wymagań funkcjonalnych projektu.
W warstwie danych najczęściej wykorzystywana jest baza MySQL. Z dwóch głównych powodów: Jest to najczęściej oferowany system obsługi relacyjnych baz danych w usługach hostingowych. Jest też sprawdzony i istnieje na rynku od wielu lat a jednocześnie jest ciągle rozwijany. Jego wydajność jest wystarczająca z sporym nawet nakładem do większości serwisów www, stron, aplikacji web, sklepów, itd.
Jeśli zachodzi konieczność oczywiście warstwę danych można oprzeć na innym SZBD. Przy większych wymaganiach co do wydajności doskonały jest przykładowo PostgreSQL.
W warstwie aplikacji najczęściej znajduje zastosowanie PHP. Język ten przeszedł naprawdę długą drogę a w tej chwili potrafi spełnić praktycznie wszystkie wymagania programowania obiektowego. Jest wyśmienitym narzędziem przy tworzeniu wszelkich nowoczesnych aplikacji internetowych. Dodatkowym atutem podobnie jak w przypadku MySQL jest jego szeroka dostępność w usługach hostingowych.
Jeżeli Klient dysponuje własnym serwerem (albo ten obsługuje) można pokusić się o skorzystanie z Ruby on Rails. Daje to możliwość budowania sporych aplikacji web. Nie jest to jednak tak potężne narzędzie jak PHP choć czasem może zaistnieć ważna przesłanka aby użyć RoR.
W warstwie widoku jako separatora używamy Smarty. Jest to sprawdzone i świetne rozwiązanie. Dzięki Smarty można zmieniać wygląd (front end) bez konieczności ingerencji w warstwę aplikacji. Ta może pozostać bez zmian a wygląd serwisy, sklepu czy innej Web App, może zmienić się nie do poznania. W ramach widoku podstawą jest HTML w tej chwili w wersji 5 oraz CSS w wersji 3. Dynamikę w widoku skutecznie oprogramowuje się korzystając z JQuery (frameworka Java Script). Złożone zadania CSS realizuje się za pomocą SASS. Wiele standardowych elementów widoku (okna dialogowe, wygląd formularzy,...) zapewnia Bootstrap. Ten ostatni, co też jest ważne, ułatwia zachowanie standardu RWD czyli responsywności stron www gwarantującej poprawne wyświetlanie na wszelkiego rodzaju urządzeniach mobilnych. Nasza oferta tworzenia stron www.
Budując aplikacje web opieramy się często na własnym kodzie tworząc aplikację od tak zwanego zera. Uzasadnione w wielu przypadkach jest jednak stosunkowo bardziej kosztowne i realizacja takiego projektu zajmuje również najczęściej więcej czasu. Doskonałym sposobem i często w pełni uzasadnionym zarówno funkcjonalnie jak i z uwagi na koszty jest oparcie aplikacji web o istniejące platformy programistyczne (framework) będące szkieletem aplikacji. Najczęściej wykorzystujemy framework Symfony oraz Zend. Doskonałe, ciągle rozwijane, dobrze udokumentowane frameworki znacznie usprawniające budowanie aplikacji internetowych. Oczywiście w uzasadnionych przypadkach lub na życzenie Klienta możemy wykorzystać również CakePHP, CodeIgniter, Prado, czy inny wskazany.
Netteria.NET tel.: +48 795 444 861 www: netteria.net |