Netteria.NET - Sklepy internetowe, strony www, aplikacje web, usługi programistyczne

Tworzenie stron www. Programowanie na zamówienie.

Jak tanio można zbudować stronę www?

Obecnie internet zalewany jest ofertami wykonania stron www za naprawdę małe pieniądze. Z czego to wynika? Dlaczego nie jest to tylko psuciem rynku dla profesjonalnych grafików, koderów i specjalistów od web publishing ale również zagrożenie dla zlecających wykonanie strony?

Temat jest niebezpieczny. Łatwo zostać posądzonym o rozgoryczenie, pazerność i wiele innych, brzydkich rzeczy wynikających z niecnych pobudek. Postaram się jednak podjąć mimo wszystko wyzwanie i napisać kilka słów od siebie i to wcale nie z braku zajęcia czy też, że firma którą prowadzę nie ma zleceń. Z uwagi na fakt, że po pierwsze często przychodzą do mnie Klienci z spartolonymi realizacjami do poprawy, po drugie złości mnie fakt jak można tak bezczelnie nabierać ludzi, po trzecie, że często jestem po stronie zwykłego użytkownika internetu i jestem zmuszony do oglądania różnych stworków a na nich błędów takich, że rozpacz bierze. Na pewno każdy się spotkał z sytuacją gdy przykładowo chce dodać powiedzmy informację o swojej firmie do portalu tematycznego, ogłoszenie w serwisie ogłoszeń, itp.; wypełnia mnóstwo pól formularza, kilka „zapisz” i nic się nie dzieje lub kieruje na stronę gdzie wyświetla się błąd i jedyne co zyskaliśmy to strata czasu. Jak bardzo są irytujące menu które nie da się kliknąć, wchodzą pod jakiś element, są nieczytelne, itd. Takich stron w necie jest mnóstwo, irytują wszystkich, nikt nie chce mieć takie strony. W czym więc problem?

Mówiąc brutalnie w źle rozumianej oszczędności, nieznajomości tematu i ludziach którzy bezwzględnie potrafią to wykorzystać.

Patologia „Strony już od 300 złotych, profesjonalnie i szybko.”

Nie bądźmy naiwni. Żaden fachowiec nie wykona dobrze strony www za taką cenę. Wielu powie „Tak, bo uważa się za fachowca wielkiego, jest pazerny” a prawda wygląda tak, że wykonanie strony internetowej to nie jest tylko wykonanie widoku i kilku plików html. Pomysł na szatę graficzną nawet geniuszowi nie przyjdzie na pstryknięcie palcem. Odpowiednie rozplanowanie struktury informacji na stronie też wymaga nieco czasu. Odpowiedzialne kodowanie z zwracaniem uwagi na trzymanie się standardów, bezpieczeństwo, też nie schodzi z palca w godzinę. Profesjonalista płaci podatki, ponosi odpowiedzialność za swoją pracę, nie używa pirackiego oprogramowania, nie ucieka od odpowiedzialności, nie wykorzysta żadnego elementu bez licencji, nie popełni plagiatu innej strony wpędzając zleceniodawcę w często spore kłopoty, wreszcie nie zniknie po zainkasowaniu należności i zawsze udzieli informacji, poradzi, zapewni wsparcie dla projektu.

Czy już samo to ktoś zrobi za 300 złotych? Śmiem wątpić. Oczywiście jako człowiek otwarty chętnie, jeśli ktoś znajdzie taki przykład profesjonalnie wykonanej strony, przez działającą legalnie firmę, z wykorzystaniem legalnych elementów, proszę o kontakt i podesłanie linku. Szczerze, bardzo chętnie chciałbym zobaczyć taką pracę. Uważam jednak, że projektowanie stron internetowych i ich wdrożenie jest procesem na tyle skomplikowanym, że nikt o zdrowych zmysłach i uczciwym podejściu do pracy nie wyceni tego na te przysłowiowe 300 złotych.

Profesjonalnie wykonana strona, jak już wspomniałem to nie tylko to co widać. Strony internetowe bardziej i bardziej złożone. Internet to co raz bardziej wymagające medium. Użytkownicy używają wielu przeglądarek, wielu systemów operacyjnych, rozmaitych urządzeń. Należy to wszystko wziąć pod uwagę i odpowiednio oprogramować. Responsywność strony. Jej budowa, dostosowanie do wyszukiwarek internetowych, zastosowanie elementów microdata, itd. Śmiało można przyjąć, że 80% strony tak naprawdę nie jest widoczna dla przeglądającego. Ale na pewno jest dla niego ważna. Ważna ponieważ gwarantuje mu poprawny widok. Dla właściciela z kolei jest ważna ponieważ zapewnia łatwą dostępność do jego strony, możliwość zajęcia akceptowalnego wyniku w wyszukiwarkach internetowych. Po cóż komuś strona, zwłaszcza firmowa, na którą nikt nie trafi?

Najbardziej bezczelna moim zdaniem patologi to zapewnianie klienta o indywidualnym podejściu do budowanego serwisów, unikatowej szacie graficznej, bezpieczeństwu, a „stawianiu” byle jak strony www na oprogramowaniu open source i ściąganiu darmowej, oklepanej templatki z internetu. Jeszcze dobrze jak ktoś ściągnie nie łamiąc licencji ale często bywa tak, że ją po prostu nielegalnie ściągnie z jakiegoś chomika lub innego tego typu portalu. Sam temat wykorzystania rozwiązań open source, kiedy to jest opłacalne a kiedy szkodliwe lub mijające się z oczekiwaniami zlecającego szerzej zostało rozwinięte tu: https://netteria.net/dlaczego-dedykowane-strony-www/106/

Hosting i magiczne kreatory stron internetowych

W tym wypadku przynajmniej mamy do czynienia na ogół z całkowicie legalną działalnością. Na pewno na naszej stronie nie znajdzie się element bezczelnie ukradziony z internetu. Tu faktycznie pod względem roszczeń osób trzecich mamy spokojną głowę. Jeśli miałbym polecić komuś, komu taka usługo wystarczy, to polecałbym wybrać duże i znane firmy. Dlaczego? Należy zwrócić uwagę na ewentualne wsparcie techniczne. Wiodące firmy hostingowe najczęściej mają support siedem dni w tygodniu. W krytycznej sytuacji naprawdę może to być użyteczne.

Zdecydowanie lepiej wybrać taką usługę niż opisane wcześniej „cudowne realizacje za 300 złotych”. Często widzę szablony stron jakie udostępniają w kreatorach i przyznaję, że zdarzają się naprawdę bardzo gustowne. Mamy też najczęściej możliwość szczątkowej optymalizacji pod wyszukiwarki internetowe, kod strony na ogół jest do przyjęcia.

Musimy jednak zdawać sobie sprawę z minusów. Jesteśmy ograniczenia do działań kreatora, mamy ograniczony wpływ na strukturę strony www, identyczną szatę graficzną może mieć nawet 100 innych firm. Jeśli mamy tego świadomość, jeśli strona www potrzebna nam jedynie jako wizytówka, jeśli nie zależy nam tak bardzo na budowie prestiżu marki, spokojnie możemy skorzystać z takiej usługi i wyklikać sobie raczej wizytówkę niż stronę www.

Podsumowując nie dajmy się podejść. Dobrze się zastanówmy. Jeśli trzeba zasięgnijmy porady u kogoś bardziej zorientowanego w temacie. Nie bójmy się zadawać pytania. Rozpatrzmy kilka opcji, porozmawiajmy z ewentualnymi wykonawcami naszej strony www. Zadzwońmy do profesjonalnej firmy, powiedzmy czego oczekujemy od strony internetowej a na pewno chętnie nam udzielą informacji, doradzą (Jeśli nie i nas zbywają, to wiadomo – słaba to firma:) Nie zrzucajmy tego na karb stereotypu, mało kontaktowego, mrukliwego informatyka, to po prostu objaw niekompetencji i nikłej wiedzy).

KONTAKT
Netteria.NET
Tworzenie i projektowanie stron www. Usługi programistyczne.
+48 795 444 861
  WhatsApp
 a..@...net > kliknij aby odsłonić
 netteria
Siedziba firmy
oś. leśne 9
66-470 Kostrzyn n/O
Polska
NIP: 598-102-24-16


Kod QR z informajcą o firmie Netteria.NET. Aktualna strona https://netteria.net/jak-tanio-mozna-zbudowac-strone-www/107/ - Jak tanio można zbudować stronę www?.
 

Zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza kontaktowego.

Zachęcamy również do zapoznania się z warunkami współpracy z naszą firmą - Zasady współpracy

kod antyspamowy

Nasze konta społecznościowe w sieci internet


Uwaga! Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji pod tym adresem.
Rozumiem i akceptuję (zamknij)
Kod QR z informajcą o firmie Netteria.NET. Aktualna strona https://netteria.net/jak-tanio-mozna-zbudowac-strone-www/107/ - Jak tanio można zbudować stronę www?.

Netteria.NET
Tworzenie i projektowanie stron www.
Sklepy internetowe.
Usługi programistyczne.

tel.: +48 795 444 861 www: netteria.net
Siedziba firmy
oś. leśne 9 66-470 Kostrzyn n/O Polska NIP: 598-102-24-16